Co będzie na topie w modzie damskiej jesień-zima 2022?

moda damska

Co będzie osadzone w trendach w modzie damskiej jesień-zima 2022 – takie pytanie zadaje sobie wiele miłośniczek śledzenia najnowszych trendów. Można odpowiedzieć na nie w skrócie – będzie się działo. Najnowsze trendy to prawdziwy kalejdoskop różnych tendencji – od nieśmiertelnej klasyki, po minimalizm oraz nonszalancję w najbardziej odważnym wydaniu. Będzie kolorowo, wzorzyście i w kratkę. Wracają szalone lata 90. i dość nonszalanckie podejście do tematu stylizacji. Sprawdźmy więc, na co stawiać w najbliższych miesiącach, aby wyglądać stylowo.

Trendy moda damska jesień-zima 2022 – co będzie na topie

Po długich sezonach nieobecności do łask wraca dawno nie widziana kratka. Mowa zwłaszcza o jej wydaniu w wersji duetu czerwieni oraz czerni, czyli klasyki gatunku. Pojawia się ona niemalże na wszystkich elementach garderoby. Mowa zwłaszcza o spódniczkach, marynarkach jak również o płaszczach. W każdym z tych wydań prezentuje się na tyle dobrze, że śmiało można stawiać na wszystkie te elementy garderoby bez zastanowienia zarówno do pracy, jak i na spotkania w gronie przyjaciół.

Nie bez znaczenia pozostaje także duża rola jaką odegrały w najnowszych trendach motywy zwierzęce. Są one niesamowicie strojne i mogą pojawić się zarówno na ubraniach, które przywodzą na myśl wszelkiej maści klasyczne połączenia, jak i te, w których lubi się stawiać na nieszablonowe podejście do tematu mody. Pamiętajmy także o roli motywów geometrycznych. Można z powodzeniem stawiać na dekory w postaci trójkątów, jak i kwadratów czy też rombów. Im bardziej nieszablonowo, tym lepiej.

Doceń moc kolorów – moda damska na jesień i zimę 2022

Kolory to energia do działania, więc warto się nimi otaczać zwłaszcza wtedy, kiedy słońca jest jak na przysłowiowe lekarstwo. Nie bez znaczenia jest ich rola w zimie, kiedy chcemy poczuć energię na nowy dzień. Na pewno pomocna w tym będzie czerwień, która jest bezapelacyjną królową barw dedykowanych nadchodzącemu sezonowi w modzie.

Modna będzie zwłaszcza w wydaniu tej najbardziej energetycznej. Jak już wspomnieliśmy lubi ona wszelkiej maści połączenia. W tym sezonie może też pojawić się absolutnie w wersji total look i rozpalać tym samym wyobraźnię każdego, nawet najbardziej sceptycznego amatora najnowszych trendów. Do łask wkradła się także biel, jak również różnej maści beże. Szczególnie w wydaniu karmelowym.

Zobacz również