Klorane i Rene Furterer pomoc przy sezonowym wypadaniu włosów

Klorane

Twoje włosy są podatne na to, co nazywane jest „sezonowym wypadaniem włosów”. Nie martw się, to całkowicie naturalne zjawisko, które trwa tylko do sześciu tygodni!

Wypadanie sezonowe pojawia się wraz z radykalną zmianą klimatu, zwłaszcza w przypadku innego nasłonecznienia i różnicy temperatur. To wpływa na cykl odnawiania się włosów, aż do momentu ich przyzwyczajenia się do zmian temperatury. Jak tylko zauważysz wypadanie włosów, należy zmienić sposób ich pielęgnacji.

1. Regularnie myj włosy.

2. Masuj skórę głowy, aby stymulować porost włosów, zwiększając przepływ krwi.

3. Postępuj zgodnie z indywidualnie dobraną rutyną pielęgnacji włosów, szampon, odżywka lub ampułki przeciw wypadaniu włosów. Możesz zastosować Klorane spray koncentrat spowalniający wypadanie włosów i wzmacniający ich wzrost (cena ok.129 zł/125ml) lub 3 miesięczna kuracja Triphasic Rene Furterer – to 12 ampułek, znajdujących się w jednym opakowaniu (cena ok. 195zł/ 12x5ml). Stosujemy jedną ampułkę raz w tygodniu.

4. Zastosuj w swojej diecie odpowiednie składniki odżywcze, aby spowolnić wypadanie włosów i przyspieszyć ich odrastanie, musisz zaopatrzyć się w mikroelementy! Jeśli Twój organizm wykorzystuje swoje zapasy witamin z grupy B i E lub białka, nie może już ich poświęcić Twoim włosom. Białka (zwierzęce lub roślinne) są doskonałe do syntezy keratyny, więc warto je jeść codziennie. Witaminy z grupy B zawarte w drożdżach piwowarskich, żółtku jaj, soczewicy, a nawet soi są wykorzystywane przez organizm do produkcji dużych ilości cysteiny, aminokwasu, który sprzyja odrastaniu włosów.

Czasami nie jest łatwo dostarczyć ich wystarczająco dużo w diecie

Pomóż sobie, poprzez stosowanie suplementów diety! Możesz zastosować kapsułki Klorane KeratinCaps na wzmocnienie włosów i poprawienie ich witalności (cena ok.42 zł/30 kapsułek). W składzie znajdziesz keratynę, wit. B6, biotynę, cynk i selen oraz wit. E. lub Rene Furterer Vitalfan (cena ok 85 zł/30 kapsułek), gdzie w składzie znajdziesz  L-cystyne, wyciąg z owoców czarnej porzeczki, biotynę, selen, a także cynk, który wzmacnia włosy i paznokcie. W obu przypadkach rekomendowany okres stosowania to 3 miesiące.

Warto podkreślić, że okresowe wypadanie włosów ma poważne konsekwencje psychologiczne. Po pierwsze, widok włosów wypadających nagle i w dużych ilościach jest powodem do paniki. Ponadto utrata włosów wywołuje pewnego rodzaju niepewność, ponieważ zmiana w wyglądzie zewnętrznym wpływa negatywnie na POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. Poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania staje się obsesją. Należy jak najszybciej znaleźć skuteczne, szybko działające remedium. Pamiętaj również, że przyczyną okresowego wypadania włosów może być nie tylko zmiana pory roku, ale również okres po porodzie lub okres karmienia piersią, stres, nadmierny wysiłek fizyczny, uraz emocjonalny, zła dieta lub leczenie farmakologiczne.

Zobacz również