Kilka propozycji zimowego spędzenia czasu w Tatrach

czas w gorach

Każdy wie, jakie miasto szczyci się mianem zimowej stolicy Polski. Oczywiście Zakopane. Korzenie współczesnego narciarstwa sięgają tutaj ostatnich lat XIX wieku, kiedy to rozpoczął się dynamiczny rozwój turystyki górskiej w Tatrach. Dzisiaj Zakopane i okolice odwiedzane są w ciągu rok przez miliony turystów. Jeśli i Ty wybierasz się w Tatry, dowiedz się, jakie masz możliwości spędzenia czasu zimą.

Dlaczego warto zobaczyć Tatry zimą?

Tatry zimą mają szczególny urok. Pokryte śniegiem zachwycają niezwykłymi widokami. Zanim jednak zaczniesz korzystać z zimowych atrakcji, zatroszcz się o wygodny nocleg w komfortowych pokojach. Baza noclegowa na Podhalu jest ogromna i urozmaicona. Jednak w szczycie sezonu może okazać się ograniczona. Warto zarezerwować pobyt pod Tatrami dużo wcześniej, najlepiej w spokojnej okolicy, gdzie nie dociera zgiełk turystów. Dobrym przykładem jest położony w Kościelisku przy Tatrzańskim Parku Narodowym Hotel Eco Tatry, kameralny hotel z widokiem na Giewont. Właściciele hotelu przykładają dużą wagę do ekologii, ograniczania emisji odpadów i wykorzystywania energii odnawialnej.

Narciarstwo zjazdowe i biegowego

Największą atrakcją Tatr jest możliwość uprawiania najpiękniejszego sportu zimowego, jakim jest narciarstwo zjazdowe. Kasprowy Wierch, nazywany przez wielu narciarzy Świętą Górą oferuje, niemające sobie równych w kraju, tereny narciarskie. Już sam wjazd koleją linowa jest przeżyciem wyjątkowym. Dla narciarzy przygotowane są dwie trasy w Kotle Gąsienicowym i Kotle Goryczkowym, które prowadzą do dolnych stacji kolei krzesełkowych i do Kuźnic. W samym Zakopanem i w jego okolicach działa kilkanaście stacji narciarskich z pełną infrastrukturą oraz zapleczem gastronomicznym i wypożyczalniami nart. Amatorzy narciarstwa biegowego mogą korzystać z dobrze przygotowanych tras biegowych w Zakopanem na Równi Krupowej i pod Skocznią, w Kościelisku na Chotarzu oraz na Biathlonie.          

Inne atrakcje zimowe

Zakopane oferuje atrakcje dla każdego. Można tutaj zorganizować typowy góralski kulig na zabytkowych saniach z pochodniami, ogniskiem i poczęstunkiem. Można także korzystać z wielu aquaparków między innymi w Chochołowie, Białce Tatrzańskiej i Bukowinie, a także z odkrytego basenu z wodą termalną na Antałówce oraz wielu innych aktywności.

Zobacz również