Czy Galaxy Z Fold4 to odpowiedni smartfon do pracy?

samsung galaxy fold4

Obecnie smartfony towarzyszą nam na różnych płaszczyznach życia. Niegdyś telefony służyły niemal wyłącznie podstawowym formom kontaktu z innymi, dziś zaś często stanowią dla nas prawdziwe centrum rozrywki, zapewniając m.in. swobodny dostęp do internetu. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób traktuje swoje urządzenie jako jedno z istotnych narzędzi pomocnych przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Co jednak powinien posiadać właściwy smartfon do pracy? Czy do takiej kategorii możemy zaliczyć model od marki Samsung – Galaxy Z Fold4?

Co wyróżnia dobry smartfon do pracy?

Zastanówmy się najpierw, co w ogóle sprawia, że dane urządzenie mobilne możemy określić jako smartfon do pracy. Z telefonów w ramach obowiązków zawodowych możemy korzystać na wiele różnych sposobów – czasem to wyłącznie forma kontaktu z klientami czy współpracownikami, jednak coraz więcej osób decyduje się pójść o krok dalej. W ten sposób smartfon staje się notatnikiem, narzędziem służącym do tworzenia zaawansowanych projektów, głównym sposobem na zorganizowanie wideokonferencji czy też terminarzem.

Słowem, które się tutaj nasuwa, jest oczywiście multitasking, czyli wielozadaniowość. Znaczna część z nas stara się wycisnąć z każdej godziny pracy tyle, ile się da. Dzięki temu jesteśmy efektywniejsi, realizujemy się zawodowo i zdobywamy nowe umiejętności. To także duża oszczędność czasu – jeżeli dwie rzeczy jesteśmy w stanie robić jednocześnie, to ryzyko, że będziemy musieli zostać po godzinach, zdecydowanie maleje.

Dlatego też smartfon do pracy powinien odpowiadać na potrzeby związane z multitaskingiem. Powinien oferować nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń roboczą, za sprawą której skupianie się na kilku zadaniach w tym samym czasie nie będzie stanowiło żadnego problemu. Duże znaczenie ma też sam komfort użytkowania, bo przecież po to wykorzystujemy różne narzędzia, by zadbać także o swoją wygodę.

Galaxy Z Fold4 jako smartfon do pracy

Czy w związku z powyższym Samsung Galaxy Z Fold4 sprawdzi się jako wielozadaniowy smartfon do pracy? Bez wątpienia posiada on funkcje, które przemawiają na jego korzyść. Duży ekran, możliwość tworzenia odręcznych notatek, opcja Flexcam – to tylko część z tego, co ma do zaoferowania to urządzenie.

Po rozłożeniu smartfona Galaxy Z Fold4 mamy do dyspozycji ekran o przekątnej aż 7,6 cala, co dorównuje niektórym tabletom. To, co jednak szczególnie zwraca uwagę, to możliwość podzielenia tego ekranu, wobec czego możliwe jest korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie. Przykładowo na jednej połowie możemy mieć uruchomiony webinar, a na drugiej będzie znajdowało się pole do sporządzania notatek.

Same notatki też robią wrażenie, ponieważ Galaxy Z Fold4 jest kompatybilny z rysikiem S Pen. Z jego pomocą możemy notować wszystko odręcznie, a następnie nasze pismo zostanie przetworzone na tekst mechaniczny.

Duże znaczenie ma także wspomniana funkcja Flexcam. Urządzenie możemy częściowo złożyć, a następnie ustawić na płaskiej powierzchni. Oznacza to, że możemy być w trakcie rozmowy wideo ze współpracownikami, a jednocześnie nie musimy trzymać telefonu – w związku z tym ręce mamy wolne i możemy zająć się dodatkową czynnością. To chyba brzmi jak definicja multitaskingu, prawda?

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zobacz również