Jak działa naturalny peeling do twarzy?

pielegnacja twarzy

Naturalny peeling do twarzy to sposób na utrzymanie zdrowej i promiennej skóry, zwłaszcza w chłodniejszych, zimowych miesiącach. Niezależnie od typu skóry, regularne stosowanie peelingu może przynieść wymierne korzyści. W tym artykule dowiesz się, jak działa naturalny peeling, jak wybrać odpowiedni dla swojego typu skóry i jakie są jego zalety.

Rodzaje naturalnych peelingów do twarzy

Istnieje wiele rodzajów naturalnych peelingów do twarzy, które można dopasować do różnych problemów skórnych. Peelingi enzymatyczne, które wykorzystują enzymy pochodzące z owoców takich jak ananas czy papaja, są delikatnym wyborem dla osób z wrażliwą skórą lub alergiami. Peelingi z kwasami AHA (alfa-hydroksy kwas) takimi jak glikolowy czy mlekowy są polecane dla osób z cerą tłustą, trądzikową lub z przebarwieniami. Peelingi mechaniczne zawierają drobinki np. grubo mielone pestki owoców bądź fusy z kawy, które doskonale sprawdzą się dla większości typów skóry.

Działanie naturalnych peelingów

Naturalne peelingi do twarzy działają na skórę poprzez usuwanie martwych komórek naskórka, oczyszczenie porów i stymulację procesu regeneracji. W wyniku tego skóra staje się promienna, gładka i zyskuje jednolity koloryt. Peelingi enzymatyczne działają poprzez rozkładanie białek stanowiących martwe komórki naskórka. Natomiast peelingi z kwasami AHA rozpuszczają więzi między komórkami naskórka, co ułatwia ich odłączenie od powierzchni skóry. Peelingi mechaniczne z kolei ścierają martwe komórki za pomocą drobinek ścierających.

Jak prawidłowo wykonać peeling?

Przed przystąpieniem do wykonania peelingu warto oczyścić twarz delikatnym żelem lub emulsją do mycia. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy równomiernie nałożyć peeling na wilgotną skórę twarzy (unikając okolic oczu) i masować delikatnie, wykonując ruchy okrężne przez około 30 sekund. Po tym czasie można spłukać peeling letnią wodą, a na koniec nałożyć na twarz ulubiony krem nawilżający. Procedurę warto powtarzać 2 razy w tygodniu.

Korzyści płynące ze stosowania naturalnych peelingów

Regularne stosowanie naturalnych peelingów przynosi wiele korzyści dla zdrowia i wyglądu skóry. Po pierwsze, usuwanie martwych komórek naskórka sprawia, że kosmetyki stosowane na co dzień lepiej wchłaniają się w skórę, co przekłada się na ich większą skuteczność. Po drugie, peeling wspomaga walkę z problemami skórnymi takimi jak trądzik, przebarwienia czy łuszczenie się skóry.

Zobacz również