Dlaczego warto zwracać uwagę na jakość kołdry do spania?

jakosc koldry czy ma znaczenie

Kołdry ekskluzywne to produkty wykonane z wysokiej jakości, przyjaznych człowiekowi materiałów, a także często powstające z poszanowaniem środowiska naturalnego. Oferujący je producenci przykładają dużą wagę do wyboru poszycia oraz rodzaju wypełnienia kołdry i korzystają jedynie z bezpiecznych, miękkich surowców. Czy warto zdecydować się na droższy produkt i dlaczego jakość kołdry ma wpływ na komfort snu?

Dlaczego kołdra wpływa na sen?

Dorosły człowiek spędza około 1/3 życia śpiąc, a łóżko to najważniejsze miejsce regeneracji, dlatego tak ważne jest, by zapewniało spokój i odpowiedni komfort. Aby tak było, w łóżku muszą panować odpowiednie warunki termiczne, na które wpływ ma m.in. grubość i rodzaj okrycia. Ważna jest oczywiście wygoda, która zależy m.in. od twardości materaca. Wybierając kołdrę, warto zwrócić uwagę na rodzaj i właściwości materiałów, z których jest wykonany produkt, ponieważ to z nim styka się ciało i od niego zależy, czy zostanie zapewniona ciągła cyrkulacja powietrza. Skóra, nawet gdy jest w pełni zakryta, powinna swobodnie oddychać, co zależy głównie od wypełnienia kołdry. Wszystkie te aspekty wpływają na stopień regeneracji ciała, a co za tym idzie na samopoczucie i zdrowie człowieka.

Na co jeszcze wpływa jakość kołdry?

Kołdry ekskluzywne zazwyczaj kosztują nieco więcej niż standardowe produkty, jednak w związku z ich znacznie wyższą trwałością, jest to inwestycja, której warto się podjąć. Produkowane z wysokiej jakości materiałów okrycia nie tylko są milsze w dotyku, ale też nie wywołują reakcji alergicznych i pozwalają ciału komfortowo oddychać. Produkt od sprawdzonej firmy przy odpowiedniej konserwacji może z powodzeniem służyć przez kilkanaście lat.

Czym charakteryzują się wysokiej jakości kołdry?

Za jedne z najlepszych jakościowo, uważa się kołdry mające w ponad 90% wypełnienie z puchu gęsiego. Tego typu produkty można zakupić np. w sklepie internetowym PenPol. Firma korzysta z najlepszych materiałów i wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu otrzymała Europejski Certyfikat Jakości. Oferowane przez producenta kołdry są bardzo lekkie i delikatne, zapewniają cyrkulację powietrza na najwyższym poziomie, dzięki czemu zapobiegają przegrzaniu się w nocy, a także są bardzo wytrzymałe. Są to produkty w 100% naturalne, a także ekologiczne.

Zobacz również