Glany jako element stroju rockowego 

struj rokowy stylizacje

Nonszalancki, buntowniczy i… seksowny styl rockowy od lat ma szerokie grono zwolenników. Wcale nie trzeba na co dzień słuchać rocka czy metalu, by z dumą nosić skórzane ramoneski, poszarpane dżinsy, czarne T-shirty i oczywiście glany, iście rockowe buty, które dodają charakteru każdej stylizacji. Co warto wiedzieć o rockowych strojach i akcesoriach? Tutaj znajdziesz odpowiedź!

Czym charakteryzuje się styl rockowy w modzie? 

Styl rockowy stał się popularny w latach 60. XX wieku, gdy charakterystyczne stroje mające wyrażać bunt wobec zastanego porządku prosto ze sceny wkroczyły na ulice. Od tamtej pory skórzane kurtki i spodnie, „znoszone” T-shirty z nadrukami, postrzępione dżinsy i katany czy ciężkie buty nie wychodzą z mody. Kiedyś ich noszenie sugerowało przynależność do subkultury, dzisiaj świadczy raczej o odważnym, niepokornym charakterze i chęci podkreślenia swojej indywidualności. Co ważne, styl rockowy pasuje każdemu – kobietom, mężczyznom i nastolatkom.

Rockowy strój to tak naprawdę duża dowolność – często o charakterze całej stylizacji decydują pojedyncze ubrania, które można śmiało zestawiać z elementami w zupełnie innym klimacie, np. zwiewną romantyczną sukienką czy elegancką marynarką. Ważne są także akcesoria takie jak rockowe buty, nabijane ćwiekami bransoletki czy skórzane torby – podkreśla nasz rozmówca z internetowego sklepu z glanami Steel.

Jakie buty uzupełnią rockowy look? Oczywiście glany! 

Butami najbardziej kojarzonymi ze stylem rockowym są oczywiście glany. To charakterystyczne, solidne obuwie początkowo noszone przez robotników i wojskowych zostało zaadoptowane przez przedstawicieli subkultur, miłośników motocykli i ciężkiego gitarowego grania. Dzisiaj są dostępne w szerokiej gamie wysokości, modeli i kolorów, dzięki czemu łatwo dobrać je do każdej stylizacji. Glany nadają rockowego pazura nawet najgrzeczniejszym ubraniom – można śmiało zestawiać je zarówno z klasycznymi skórzanymi ubraniami, jak i białą koszulą czy spódniczką mini, a efekt w postaci buntowniczego charakteru stylizacji będzie murowany!

Warto też wspomnieć, że klasyczne skórzane glany to niejedyne buty pasujące do rockowego stroju. Jego zwolennicy chętnie noszą również trampki, motocyklowe bikery, a nawet skórzane szpilki z ćwiekami lub bez. Rockowe buty to także botki na grubej podeszwie zdobione klamrami i łańcuchami. Nie zmienia to faktu, że wielu fanów rockowego stylu uznaje tylko wysokie glany, które zakłada niezależnie od okazji czy pory roku.

Zobacz również