Chiptuning skrzyni biegów – jakie wynikają z jego korzyści?

chiptuning

Modyfikacja jaką jest chiptuning zazwyczaj kojarzy nam się z jednostką napędową. Wykonuje się go po to, by poprawić moc, którą generuje silnik i w ten sposób zapewnić lepsze wrażenia z jazdy poprzez nadanie samochodowi większej dynamiki w trakcie przyspieszenia. Mało osób jednak wie, że możliwy jest także chiptuning skrzyni biegów. Jakie zapewnia on korzyści?

W których warsztatach możemy liczyć na chiptuning skrzyni biegów?

Aby udać się ze swoim autem na chiptuning skrzyni biegów w Rzeszowie nie możemy po prostu wybrać się do pierwszego warsztatu, który wpadnie nam w oko. Ta usługa nie jest w ofercie każdego serwisu i najczęściej spotkamy ją w warsztatach, które specjalizują się w szeroko pojętym tuningu samochodów osobowych i sportowych.

Wybierając się w celu zmodyfikowania skrzyni biegów warto też rozważyć chipowanie silnika w Rzeszowie. W ten sposób można bowiem uzyskać najlepsze efekty i sprawić, że samochód będzie zachowywać się zupełnie inaczej w trakcie jazdy, a w szczególności podczas przyspieszania.

Na czym polega chiptuning skrzyni biegów i jakie daje korzyści?

W wypadku jednostki napędowej chiptuning polega na zmianie sterownika silnika po to, by pracował on jak najefektywniej. Chipowanie skrzyni biegów niewiele się od tego różni. W tym wypadku również pracujemy nad programem, który steruje skrzynią biegów, po to by zapewnić sobie jak najlepszą pracę przekładni. W ramach chiptuningu skrzyni biegów można zmienić na przykład moment zmiany biegów, czy też modyfikować to, ile momentu obrotowego przenosimy w danym momencie przyspieszenia.

Chiptuning skrzyni biegów dotyczy jednak tylko automatycznych przekładni, które w całości zajmują się zmianą biegów za nas. Te skrzynie bardzo często są uważane za znacznie wolniejsze niż manualne, szczególnie w szybszych autach, gdzie bardzo liczy się czas zmiany biegu. W ten sposób można skrócić go tak, jak tylko to możliwe i tym samym poprawić na przykład przyspieszenie auta na każdym jego etapie tak, by rozpędzenie samochodu do pożądanej prędkosći było łatwiejsze.

Zobacz również