Czym różni się półmaska filtrująca od maski ochronnej?

maska ochronna

Półmaska filtrująca to wyposażenie firm, które znane jest przedsiębiorcom od wielu długich lat. Głównie jest to spowodowane tym, że zapewnia najwyższy poziom ochrony. Czym jednak różni się od popularnych masek ochronnych?

Półmaska filtrująca – ochrona człowieka i otoczenia

Półmaska filtrująca to konstrukcja, która chroni przede wszystkim człowieka oraz otoczenia. Dzięki temu można zapewnić każdemu 100% barierę przed wdychaniem zatrutych oparów, ale również te wydychane są niemal natychmiast filtrowane.

Maska przeciwgazowa pełnotwarzowa również zapewnia właśnie takie właściwości, przez co chętnie wykorzystywana jest przez strażaków. Zwykłe maski ochronne zapewniają jedynie barierę dla otoczenia, blokując przepływ infekcji.

Półmaska filtrująca – lepsze dopasowanie do twarzy

Półmaska filtrująca jest również zawsze dostosowywana do twarzy tak, aby jej założenie było stosunkowo ciasne. Nie wpływa to na komfort użytkowania, ponieważ nadal jest on zachowany. Szczelność to głównie lepsza filtracja oraz brak możliwości przesuwania się maski.

Sama maska ochronna zapewnia jedynie powierzchniową ochronę ust i nosa, ale nadal powietrze może zostać rozproszone na boki. Nie zapewnia to 100% ochrony. Często również maseczki są zakładane za pomocą gumek, które często się rwą oraz uszkadzają.

Półmaska filtrująca – funkcjonalność

Półmaska filtrująca to również maska, która jest bardzo funkcjonalna. Może mieć między innymi zawór, który jest jednokierunkowy. Jak wpływa na komfort? Głównie będzie to łatwiejsze oddychanie i pewność, że powietrze zostanie skuteczniej odfiltrowane.

Filtr działa tak, aby cząsteczki szkodliwe zatrzymywały się wyłącznie w zewnętrznej stronie końcówki zaworu. Przy czym maseczka ochronna to jedynie zabezpieczenie, które nie może zostać udoskonalone w żadnym wypadku. Często również należy ją zmieniać podczas jednego użycia.

Półmaska filtrująca zdecydowanie jest lepszą propozycją dla każdego pracownika.

Zobacz również