Hipnoterapeuta – w jakich sytuacjach warto skorzystać z jego pomocy?

terapia hipnoterapeuty

Wiele osób boryka się z problemami natury psychologicznej. Korzystanie z usług psychoterapeuty nikogo dzisiaj nie dziwi. Ważne jest, żeby terapia była dopasowana do potrzeb pacjenta. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług hipnoterapeuty. Kiedy może być to pomocne?

Kiedy hipnoterapia może pomóc?

Hipnoterapia może być pomocna w leczeniu wielu traum i zaburzeń lekowych. Są one nieodłączną częścią chorób takich jak nerwica czy depresja. Pozbycie się ich znacząco poprawia kondycję psychiczną pacjenta. Zastosowanie hipnoterapii może również być pomocne w przypadku osób, które odczuwają wewnętrzną blokadę przed podejmowaniem wyzwań i osiąganiem sukcesów. Wiele ludzi posiada błędne przekonania na temat swojej osoby, których ciężko jest się pozbyć. Hipnoterapeuta w Warszawie na Ursynowie oraz  w innych miejscach sprawi, że możliwe będzie odkrycie przyczyny takich przekonań oraz swego rodzaju zaprogramowanie świadomości na nowo. 

Jak przebiega hipnoterapia?

Hipnoterapia to złożony proces. Na samym początku pacjent musi się zrelaksować i rozluźnić. Następnie wprowadzany jest w trans, podczas którego prowadzona jest terapia. Hipnoterapeuta przywołuje określone sytuacje, wspomnienia i emocje i pozwala przeżyć je na nowo, zrozumieć i zaakceptować. Terapia hipnozą w Warszawie na Ursynowie, jak i w każdym innym mieście trwa nawet 3 godziny. W niektórych przypadkach dłużej. Wszystko zależy od tego, jak wiele rzeczy do przepracowania ma pacjent. Najlepsze efekty uzyskuje się zazwyczaj po kilku seansach.

Wybierając się na hipnoterapię, warto wybrać dobrego specjalistę. Są tacy, którzy w swojej praktyce skupiają się na pracy w określonym obszarze. Może to być bardzo pomocne, np. wtedy, gdy zależy komuś na zwalczeniu zaburzeń lękowych, lub samorozwoju. Hipnoterapeuta z dużym doświadczeniem, po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu będzie dokładnie wiedział, jakie sytuacje należy przepracować i w jaki sposób pomóc konkretnemu pacjentowi. 

Zobacz również