Szorty bokserskie – jak je dobrać?

spodenki bokserskie

Boks to bardzo popularna dziedzina sportu. Jest wybierana przez coraz większą ilość osób, decydujących się na regularne treningi. Na efektywność treningu ma wpływ zarówno dobry sprzęt, jak i odpowiedni strój. Jak go dobrać?

Dobry strój na trening boksu

Regularne treningi pozwalają zachować dobrą kondycję i stan zdrowia. Badania wykazują, że systematyczna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na zdrowie oraz długość życia. Warto jest wybrać taki rodzaj sportu, który będzie dla nas przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Wiele osób decyduje się a treningi bokserskie. Pozwalają one zwiększyć wydolność oddechowo krążeniową oraz rozbudować mięśnie. Jest to również bardzo dobry sposób na rozładowanie napięcia i negatywnych emocji. Aby czuć się wygodnie i swobodnie podczas treningu należy zadbać o odpowiedni strój.

W przypadku boksu ważne są szczególnie spodenki. Szorty bokserskie powinny być przede wszystkim luźne. Nie mogą krępować ruchów i muszą umożliwiać szerokie wykroki. Ważne, żeby były wykonane z wysokiej jakości materiału, który będzie elastyczny i dopasuje się do kształtu ciała. Dodatkowo nie powinny absorbować wilgoci, co wyeliminuje problem otarć i nieprzyjemnych podrażnień na skórze. Zapewni za to odpowiednią cyrkulację powietrza.

Odpowiednie akcesoria do treningu bokserskiego

Jeśli traktujesz treningi bokserskie poważnie, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Najważniejsze są rękawice bokserskie. Ich wielkość powinna być dobrze dopasowana do kształtu dłoni. Dodatkowo ręce powinny być zabezpieczone bandażami. Dobrze jest także zadbać o odpowiednie ochraniacze – szczególnie na zęby i głowę. Szczególnie podczas treningów z druga osobą pozwolą uniknąć widocznych śladów walki. Worki i gruszki bokserskie umożliwią trenowanie techniki uderzeń. Do treningu przyda się także skakanka bokserska. Jest ona cięższa od zwykłej, ponieważ wykonana jest z metalu. Pozwala zwiększyć intensywność treningu, a tym samym szybciej poprawić wydolność.

Zobacz również