Nowy rozkład lotów z Wrocławia

Loty \ Wrocławia

Już za kilka dni w Porcie Lotniczym Wrocław zmieni się rozkład z letniego na zimowy. Podróżni będą mieli do dyspozycji ponad 30 kierunków: sieciowych, czarterowych i obsługiwanych przez tanie linie lotnicze.

Zimowy rozkład lotów wchodzi w życie 25 października 2020 roku i będzie obowiązywał do 27 marca roku 2021. Zważywszy na trudny i niepewny okres w całej branży lotniczej oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację, celem było wprowadzenie możliwe zróżnicowanej i atrakcyjnej siatki połączeń, spełniającej oczekiwania kilku grup pasażerów. – W rozkładzie znalazły się kierunki atrakcyjne dla osób podróżujących w celach urlopowych, zarobkowych i biznesowych. Wypracowaliśmy solidną podstawę do pełnej odbudowy siatki lotów pasażerskich, która będzie długim procesem – ocenia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
– Pamiętajmy, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeżeli się poprawi, jest szansa na powrót kolejnych połączeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami, którzy nieustannie analizują rynek i podejmują decyzje na bieżąco. Warto zatem sprawdzać rozkład, bo mogą pojawiać się w nim zmiany – dodaje.

Jesienią i zimą połączenia z Wrocławia realizować będą tanie linie lotnicze: Wizz Air i Ryanair, oraz przewoźnicy sieciowi: PLL LOT, Lufthansa, KLM, Eurowings i SWISS. Rozkład uzupełniają loty czarterowe organizowane przez biura podróży. – Obecność tych popularnych i prestiżowych przewoźników daje spore możliwości. Tanie linie lotnicze utrzymują i rozwijają oczekiwane przez pasażerów połączenia do pożądanych i popularnych miejsc w Europie, w tym do wielu miast w Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy sieciowi oferują loty do międzynarodowych hubów przesiadkowych zlokalizowanych w miastach związanych z biznesem oraz z turystyką. Są także czartery do chętnie odwiedzanych kurortów z pięknymi plażami i słoneczną pogodą – mówi Dariusz Kuś.

Siatka lotów z Wrocławia

Najbardziej rozbudowana jest siatka przygotowana przez tanie linie lotnicze. Ryanair oferuje loty do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Stansted, Edynburg, Glasgow, Dublin) i do Włoch (Rzym i Palermo), z kolei Wizz Air do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Luton), Skandynawii (Oslo, Sztokholm, Reykjavik), Niemiec (Dortmund), Holandii (Eindhoven), na Ukrainę (Kijów, Lwów, Charków, Zaporoże), a także na Cypr (Larnaca).

W grupie połączeń sieciowych znalazło się 6 kierunków: Warszawa i Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa), Zurych (Swiss), Amsterdam (KLM) i Dusseldorf (Eurowings). Budapeszt to tegoroczna nowość, Zurych wraca po przerwie. Cieszy duża częstotliwość lotów do Warszawy, które zyskują na atrakcyjności dzięki niższym niż zwykle cenom biletów. Podróż samolotem z Wrocławia do stolicy Polski zawsze była zachęcająca ze względu na wygodę i czas, a teraz jest także konkurencyjna cenowo w porównaniu do podróży innymi środkami transportu.

Rozkład uzupełniają połączenia czarterowe oferowane przez biura podróży do popularnych kurortów w Egipcie i Turcji: Hurghada (biura podróży Itaka i Coral Travel Wezyr Holidays), Marsa Alam (Itaka, TUI) i Antalya (TUI, Coral Travel Wezyr Holidays). – Jesienią i zimą będzie można wybrać się do wielu atrakcyjnych miejsc. W nowym rozkładzie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Dariusz Kuś.

Dostępne są tanie bilety

W systemach rezerwacyjnych można już kupować bilety na jesień i zimę. Atrakcyjne ceny mają nie tylko PLL LOT. Polityka cenowa innych linii lotniczych także jest zachęcająca. Przykładowo, KLM oferuje podróż do Amsterdamu już za 209 złotych (wylot z Wrocławia 7 listopada). Jeszcze niższe są oczywiście ceny w tanich liniach lotniczych, które często wprowadzają promocje. Ryanair proponuje m.in. podróż tam i z powrotem do Rzymu za 98 zł (wylot 28 października, powrót do Wrocławia 4 listopada) czy w obie strony do Dublina za 148 zł (wylot 28 października, powrót 6 listopada). Tanie bilety oferuje także Wizz Air, przykładowo: w obie strony do Dortmundu za 228 zł (wylot 31 października, powrót 3 listopada) lub tam i z powrotem do Oslo za 158 zł (wylot 27 października, powrót 3 listopada)*.

Zasady bezpieczeństwa na lotnisku

Obsługa pasażerów w Porcie Lotniczym Wrocław niezmiennie przebiega z zachowaniem wszystkich zalecanych i niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Główne z nich to pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminalu (metodą bezdotykową), obowiązek zasłaniania ust i nosa we wszystkich strefach terminalu oraz zachowania dystansu społecznego. W środku znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Zalecana jest częsta dezynfekcja. Informacje o zasadach bezpieczeństwa są wyświetlane na ekranach elektronicznych. Specjalne zasady obowiązują w strefie ogólnodostępnej, odprawy bagażowej, w strefie kontroli bezpieczeństwa oraz w strefie oczekiwania na lot, a także w punktach handlowych, usługowych i gastronomicznych. – Zapewniamy płynną obsługę pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest odpowiednio przygotowany na przyjmowanie podróżnych. Zalecamy pasażerom stosowanie się do wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zdrowie jest teraz na pierwszym miejscu – podkreśla Dariusz Kuś.

W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje, takie jak The Whitehouse, Legendario, 1 Minute, Baltona, Costa Coffee, natomiast w hali odlotów otwarte są sklepy Baltona Duty Free i Polski Folk, a także lokale gastronomiczne: Flying Bistro i Gate Bar. Otwarty jest również salonik Executive Lounge.

W trosce o komfort pasażerów Port Lotniczy Wrocław przygotował ofertę specjalną dla osób, które chcą dotrzeć na lotnisko samochodem. Przy rezerwacji online, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem, miejsce na parkingu A, B, C i D kosztuje 19 zł na 1 dzień, 39 zł na 3 dni, oraz na parkingu D 59 zł na 7 lub 8 dni i 79 zł na 14 lub 15 dni.

Rozkład lotów: jesień – zima 2019/2020

RYANAIR

·         Bristol (2 razy w tygodniu)

·         Dublin (3 razy w tygodniu)

·         East Midlands (3 razy w tygodniu)

·         Edynburg (2 razy w tygodniu)

·         Glasgow (raz w tygodniu)

·         Shannon (raz dziennie)

·         Leeds Bradford (2 razy w tygodniu)

·         Liverpool (2 razy w tygodniu)

·         Londyn Stansted (7 razy w tygodniu)

·         Manchester (2 razy w tygodniu)

·         Newcastle (raz w tygodniu)

·         Palermo (2 razy w tygodniu)

·         Rzym Ciampino (2 razy w tygodniu)

WIZZ AIR

·         Londyn Luton (3 razy w tygodniu)

·         Dortmund (2 razy w tygodniu)

·         Birmingham (raz w tygodniu)

·         Oslo Torp (2 razy w tygodniu)

·         Doncaster Sheffield (raz w tygodniu)

·         Sztokholm Skavsta (od grudnia 2 razy w tygodniu)

·         Eindhoven (3 razy w tygodniu)

·         Kijów Żuliany (2 lub 3 razy w tygodniu)

·         Lwów (raz w tygodniu)

·         Reykjavik (2 razy w tygodniu)

·         Charków (raz w tygodniu)

·         Larnaca (od grudnia 2 razy w tygodniu)

·         Zaporoże (od grudnia 2 razy w tygodniu)

PLL LOT

·         Warszawa (3 razy dziennie)

·         Budapeszt (raz w tygodniu)

LUFTHANSA

·         Frankfurt (2 razy dziennie)

KLM

·         Amsterdam (raz dziennie)

SWISS

·         Zurych (2 razy w tygodniu)

EUROWINGS

·         Dusseldorf (od grudnia 4 razy w tygodniu)

Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników z dnia 20 października 2020 roku.

Zobacz również