Masażer pneumatyczny – jak wybrać najlepszy?

masazer

Masażer pneumatyczny to popularne urządzenie, które pozwala zarówno leczyć dolegliwości bólowe, jak i działa odżywczo na skórę poprawiając jej wygląd. Sprawdza się także doskonale w zabiegach masażu refleksologicznego. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jaki sprzęt będzie dla nas najlepszy? Podpowiadamy.

Masażer pneumatyczny wygodny w użytku

Dobry masażer pneumatyczny powinien być przede wszystkim łatwy i wygodny w użytku. Najlepsze urządzenie powinno być wyposażone w płynną i intuicyjną możliwość regulacji mocy. W przypadku działania na cerę stosuje się niską siłę impulsów. Natomiast masując dolne partie ciała, zwłaszcza skórę na nogach, należy użyć większej mocy, aby uzyskać ten sam, pozytywny efekt.

Masaż pobudzający krążenie w Gdyni wykonywany jest za pomocą urządzenia, które działa na zasadzie zasysania i rozluźniania fragmentów skóry. Przy pomocy specjalnych, metalowych baniek, wytwarzana jest próżnia. Na efekty działania ma wpływ jakość zastosowanych akcesoriów. Warto więc upewnić się, że poszczególne elementy urządzenia pozwalają na swobodę pod kątem wyboru mocy zasysania i stopnia efektywnego pulsowania.

Funkcjonalny masażer pneumatyczny

Wybierając masażer pneumatyczny należy także upewnić się, że jest on wyposażony w niezbędną ilość końcówek w postaci metalowych baniek termicznych, które przykłada się bezpośrednio do skóry pacjenta. Te mniejsze sprawdzają się w przypadku masażu cery, a te większe doskonale działają na skórę w dolnej części ciała. Swobodny dobór odpowiednich elementów zwiększa zarówno skuteczność, jak i komfort w trakcie wykonywanego masażu.

Dobry masażer to urządzenie wielofunkcyjne. Pozwala on zarówno prowadzić terapię relaksacyjną, jak i korzystać z możliwości wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Warto więc zwrócić uwagę zwłaszcza na zakres jego możliwości. Masażer pneumatyczny powinien umożliwiać terapię ciepłem, która sprzyja odnowie tkanek skóry i leczy stany zapalne. Dobre urządzenie powinno mieć także możliwość wykonywania zabiegów zimnem. W takim przypadku obkurczenie naczyń krwionośnych skóry sprzyja jej ujędrnieniu.

Zobacz również