Jak wygląda naprawa siłowników krok po kroku? 

silownik naprawa

Naprawianie elementów urządzeń wykorzystywanych w procesach produkcyjnych lub innych powinno być realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów. W wielu urządzeniach wykorzystuje się siłowniki, których naprawa lub wymiana zawsze powinna być realizowana przez osoby kompetentne. Ważna będzie identyfikacja problemu i najczęściej demontaż popsutych elementów.

Naprawy siłowników to mogą być procesy zróżnicowane

Sama naprawa takich elementów niekoniecznie zawsze będzie wyglądać tak samo. Wszystko zależy od tego, jaki typ siłownika jest zainstalowany, a także, jaki występuje problem. Dlatego potrzebni są doświadczeni specjaliści, którzy dobrze wiedzą, jak przebiega naprawa siłowników Mecalac we Wrocławiu no i potrafią od razu zdiagnozować problem. Na pewno w pierwszej kolejności należy go zidentyfikować na przykład poprzez niedziałające ruchy albo hałas, czy też wycieki oleju. Należy przeprowadzić wstępną ocenę stanu siłownika i zlokalizować także ewentualne uszkodzenia.

Bardzo ważne też z uwagi na bezpieczeństwo będzie wyłączenie zasilania, czyli trzeba się upewnić, że siłownik jest odłączony od źródła prądu. Poza tym, jeżeli to konieczne, to element musi być zdemontowany z maszyny albo urządzenia. Należy zdjąć osłony i obudowę, aby mieć swobodny dostęp do wewnętrznych komponentów.

Badanie wnętrza siłownika i wymiana części

Doświadczony pracownik realizujący tego typu czynności naprawcze przeprowadza następnie inspekcję. Należy dokładnie zbadać wnętrze siłownika więc sprawdzić kondycję wszystkich elementów. Trzeba skontrolować wał, tuleje, łożyska, przekładnie i silnik. Należy wyszukać widoczne uszkodzenia i ślady zużycia lub poluzowania.

Aby nadal prawidłowo była realizowana przez urządzenie obróbka skrawaniem lub inne czynności, niezbędna może się okazać wymiana uszkodzonych części. Należy więc zamówić i przygotować nowe części zgodnie z zaleceniami producenta. Demontaż realizowany powinien być z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi i procedur. Dodatkowo problem może dotyczyć elektroniki, czyli na przykład sterownika albo płyty głównej, czy też przewodów.

Zobacz również