Jak dobrać rolety wewnętrzne do okien?

rolety wewnetrzne

Każdy wie, jak ważny jest wystrój w domu lub mieszkaniu. Wiele elementów składa się na ogólnie dominujący styl. Jednym z nich jest wykończenie okien. W zależności od upodobania można w oknie powiesić firany, zazdrostki, żaluzje, plisy, zasłony albo rolety wewnętrzne. Jest dużo opcji do wyboru. Warto przyjrzeć się bliżej roletom. Jak je dobrze dobrać?

Rodzaje rolet wewnętrznych

Decydując się na rolety wewnętrzne, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przy wszelkiego typu wątpliwościach warto zasięgnąć opinii u fachowców np. z firmy Domega. Nie tylko kolor czy wzór jest ważny, których wybór jest coraz większy. Dzięki temu bez względu na to, czy nasze mieszkanie lub dom są urządzone w stylu nowoczesnym, czy retro z pewnością wybierzemy coś odpowiedniego. Jednym z podstawowych pytań, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, jest to, czy chcemy mieć roletę zamontowaną tuż przy szybie, czy nie. Jest to związane ze sposobem montażu rolet, który jest mniej lub bardziej inwazyjny.

Warto też pamiętać, że te zamontowane tuż przy szybie nie będą zasłaniać parapetu, dzięki czemu wszystko, co na nim ustawimy, będzie wyeksponowane. Natomiast rolety wolnowiszące zasłaniają parapet. Również w związku z tym, że nie przylegają do szyby, trochę bardziej przepuszczają światło.

Dlaczego warto wybrać rolety wewnętrzne?

Wybierając rolety wewnętrzne, można zapewnić sobie nie tylko ładny wygląd okna, ale również ochronę. Jest to doskonałe zabezpieczenie przed wścibskim wzrokiem i nadmierną ilością światła. W pewnym stopniu też, sprzedawane np. w Poznaniu rolety wewnętrzne umożliwiają ograniczenie zbytniego nagrzewania się danego pomieszczenia. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju materiału w roletach. Niektóre z nich mają specjalną powłokę odbijającą promienie słoneczne. Inne natomiast dzięki odpowiedniemu materiałowi gwarantują całkowite albo częściowe zaciemnienie.

Można również znaleźć rolety, w których wykorzystano materiały niepalne. Poza możliwością regulowania ilości światła w pomieszczeniu nie bez znaczenia jest także opcja wykorzystania rolety wolnowiszącej jako ekranu projekcyjnego. Tym bardziej, że rolety mogą przysłaniać całkiem duże okna albo witryny wystawowe. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie na każdy rodzaj okna.

Zobacz również