Drzwi zewnętrzne przesuwne — dlaczego warto w nie zainwestować?

drzwi zewnetrzne

Drzwi przesuwne są obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych modeli tarasowych. Ich ogromną zaletą jest doskonałe doświetlenie wnętrza. Cechują się one również świetnymi parametrami technicznymi. Mogą być montowane nie tylko w dużych domach, ale także w mniejszych mieszkaniach. W tym drugim przypadku inwestorzy doceniają sposób ich otwierania, który nie wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca wewnątrz domu. Dlaczego warto zainwestować w drzwi zewnętrzne przesuwne? Podpowiadamy.

Nowoczesny design drzwi zewnętrznych przesuwnych

Drzwi zewnętrzne w Wałczu w wersji przesuwnej na taras dostępne są w wielu różnych wersjach stylistycznych i kolorystycznych. W zależności od potrzeb inwestora możliwy jest wybór modelu PSK, czyli uchylno-przesuwnego. Jest to jeden z najczęściej stosowanych typów skrzydeł, który charakteryzuje się tym, że podczas otwierania należy najpierw nieco uchylić drzwi, a następnie je przesunąć. Są one również tańsze niż kolejny model, jakim jest system HS, czyli podnośno-przesuwny. Ten typ skrzydeł z kolei doceniany jest zwłaszcza przez osoby, które mają małe dzieci lub mieszkańców budynku, w którym znajdują się osoby z niepełnosprawnością, ponieważ jest on praktycznie bezprogowy.

Drzwi wewnętrzne przesuwne — funkcjonalność i wygoda

Warto zainwestować w drzwi przesuwne w Wałczu, a także każdej innej miejscowości ze względu na funkcjonalność i wygodę użytkowania tego typu skrzydeł. Zarówno ich otwieranie jak i zamykanie jest niezwykle intuicyjne i praktycznie bezszelestne, dzięki specjalnym prowadnicom. Dodatkowo nie sprawia trudności nawet w przypadku skrzydeł o dużych gabarytach. Systemy takie pozwalają optymalnie wykorzystać każdą przestrzeń. Z jednej strony zapewniają duże doświetlenie wnętrza, z drugiej zaś nie wymagają wydzielenia miejsca potrzebnego do otwierania skrzydeł wewnątrz budynku. W związku z tym rozwiązanie to jest doceniane zwłaszcza przez właścicieli niewielkich domów.

Zobacz również