Dobra zabawa w prezencie

Wielkanoc coraz bliżej, ale jeszcze został nam czas na przygotowanie wyjątkowego prezentu dla najmłodszych domowników. Tradycją jest poszukiwanie pisanek w ogrodzie. W tym roku dzieci mogą bawić się w świątecznych poszukiwaczy kolorowych  jajek na wymarzonym placu zabaw, który może stanąć tuż obok naszego domu.

Wyposażenie na drugim miejscu

Chcąc urządzić przydomowy plac zabaw tak, aby dawał radość beztroskiej zabawy najmłodszym domownikom i wytchnienie dorosłym, musimy go odpowiednio zaprojektować. Rozplanowując ustawienie urządzeń zabawowych i elementów sensorycznych, nie możemy zapomnieć o zachowaniu standardów bezpieczeństwa. Właściwie dobrana posadzka zapewni nam nie tylko komfort użytkowania, ale też odpowiednią amortyzację. Idealnie sprawdzają się w tej roli maty na plac zabaw. Są nie tylko bezpieczne, ale i estetyczne. Wielokolorowe elementy, dają szerokie możliwości kreatywnego tworzenia tematycznych stref, indywidualnie dopasowanych do gustu użytkowników

Amortyzacja zamiast kontuzji

Nawierzchnie bezpieczne, zwłaszcza te ze sprawdzonych źródeł, charakteryzują się wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa, potwierdzonym certyfikatem bezpiecznego upadku HIC. Odnosi się on do oceny ryzyka urazu głowy, jaki może powstać podczas upadku z określonej wysokości, na posadzkę. Dlatego należy ją właściwie dobrać do wysokości każdego urządzenia na placu zabaw. Może się bowiem, okazać że z powodu różnic wysokości, nawierzchnia odpowiednia przy huśtawce, nie spełni swojej amortyzującej roli przy ściance wspinaczkowej. Dlatego też dobieramy rodzaj nawierzchni już na etapie projektowania przestrzeni placu zabaw. Tak, aby odpowiedni rodzaj posadzki znajdował się w kluczowej okolicy wszystkich elementów wyposażenia naszego placu zabaw.

Kolorowo na święta

Przy zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa, nie możemy jednak zapomnieć, że plac zabaw ma być wymarzonym, świątecznym prezentem. Dlatego powinniśmy zadbać również o estetykę tego wyjątkowego miejsca. Wybierając nawierzchnię z płyt gumowych Flexizone otwieramy sobie możliwości kolorystyczne z 24 barw palety RAL i dodatkowo w czterech ekskluzywnych kolorach nawierzchni szarej, czarnej, czerwonej i zielonej. Wszystkie kolory można łączyć ze sobą, a nawet nanieść na powierzchnię płyt przygotowany wcześniej motyw graficzny chociażby napis: Wesołych Świąt. Bardzo istotna jest tu technologia barwienia w masie, która daje gwarancję wysokiej odporności na ścieranie koloru i promieniowanie UV, co zapobiega ich blaknięciu. Przy okazji układania kolorowej gumowej nawierzchni, warto pomyśleć o umieszczeniu w niej elementów sensorycznych. Są to kolorowe, trójwymiarowe, gumowe kształty, które można zaprojektować tak, aby nadawały strefie określony charakter np. łąki kwietnej czy tropikalnej dżungli. Dzięki temu stworzymy nie tylko miejsce zabawy, ale i niestandardowej formy edukacji.

Zobacz również