Depilacja u kosmetyczki – jaką metodę wybrać?

rodzaje depilacji

Planujesz depilację u kosmetyczki? Do wyboru jest kilka metod za pomocą których można pozbyć się zbędnego owłosienia.

Wybór najlepszej metody depilacji u kosmetyczki zależy od różnych czynników, w tym rodzaju włosów, wrażliwości skóry, pożądanych rezultatów i osobistych preferencji. Oto najczęściej prowadzone procedury, które mogą dać bardzo dobre efekty!

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem polega na nałożeniu na skórę zimnego albo ciepłego wosku, który przykleja się do włosa. Wosk jest następnie szybko usuwany, usuwając włosy z korzenia.

Ta metoda może zapewnić bardzo dobre rezultaty, które utrzymują się przez kilka tygodni. Nadaje się do depilowania dużych obszarów, takich jak nogi, ramiona, a także do mniejszych obszarów, takich jak strefa bikini, brwi i górna warga.

Warto wskazać, że depilacja woskiem może powodować pewien dyskomfort podczas zabiegu, ale wynagradzają go długotrwałe rezultaty.

Gdy jest planowana taka depilacja Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/depilacja-woskiem/ umożliwiają skorzystanie z niej w kilku działających w tym mieście gabinetach.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa wykorzystuje skoncentrowaną energię laserową do niszczenia mieszków włosowych, hamując wzrost włosów. Pozwala ona w ten sposób na długotrwałą redukcję owłosienia.

Depilacja laserowa jest odpowiednia dla zróżnicowanych obszarów, takich jak nogi, pachy i okolice bikini.

W celu uzyskania optymalnych rezultatów zwykle wymaganych jest wiele sesji, a także konieczny jest specjalny sprzęt i umiejętności, dlatego ważne jest, aby szukać wyszkolonego specjalisty w tej dziedzinie. Nie zawsze można jednak uzyskać trwałe efekty, co zależne jest od koloru włosków. Jaśniejsze nie nadają się tak dobrze do usuwania laserem jak te w ciemnych odcieniach.

Depilacja cukrowa

Ta metoda jest podobna do depilacji woskiem, ale zamiast niego na skórę nakłada się lepką pastę wykonaną z cukru, soku z cytryny i wody. Pasta jest następnie zrywana, usuwając włosy.

Pasta cukrowa jest uważana za łagodniejszą dla skóry w porównaniu z woskiem, ponieważ pasta mniej przylega do skóry, zmniejszając ryzyko podrażnienia. Może być skuteczną metodą usuwania owłosienia z różnych okolic ciała.

Depilacja IPL (Intense Pulsed Light)

Depilacja IPL jest metodą podobną do depilacji laserowej, ale wykorzystuje światło zamiast wiązek laserowych.

Urządzenia IPL emitują impulsy światła, które celują w pigment w mieszkach włosowych, uszkadzając je i hamując przyszły wzrost włosów.

Podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, aby uzyskać skuteczne rezultaty, zwykle potrzeba wielu sesji. Taka metoda nie będzie również odpowiednia dla kobiet, które mają jaśniejsze włosy.

Zobacz również