Czym zajmują się banki głosów? Sprawdzamy!

lektor banki glosow

Bank głosów to firma, do której warto zwrócić się wtedy, gdy potrzebne jest nagranie lektorskie. Czym dokładnie zajmują się banki głosów? Jak można złożyć zamówienie na nagranie w takiej firmie?

Bank głosów – co to jest?

Termin jak baza głosów czy bank głosów odnosi się do firmy, której domeną jest przygotowywanie nagrań lektorskich. Banki te współpracują z różnymi lektorami, aby oferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy głosów o wszechstronnym zastosowaniu.

Dzisiaj najbardziej popularne są banki głosów funkcjonujące online. Za ich pomocą można bardzo łatwo znaleźć odpowiednich lektorów, a następnie od razu złożyć zamówienie na nagranie bez potrzeby opuszczania swojego biura czy domu. To duże udogodnienie, ponieważ wszystko można wtedy załatwić przez internet.

Jakie nagrania przygotowują banki głosów?

Firma jak bank głosów może przygotować dla klientów nagrania o zróżnicowanym przeznaczeniu, na przykład mogą być to nagrania do:

  • reklam

  • filmów

  • seriali

  • multimediów

  • szkoleń

  • prezentacji

  • automatycznej sekretarki

  • audiobookówJakich lektorów można znaleźć w bankach głosów?

Banki głosów współpracują z wieloma lektorami, dlatego za ich pośrednictwem można bardzo łatwo naleźć odpowiednią osobę do wykonania nagrania.

W bankach głosów dostępni są zarówno bardzo popularni lektorzy, których głosy można rozpoznać od razu, jak i osoby, które nie są znane, ale również mają odpowiednią dykcję oraz potrafią stworzyć skuteczne nagranie na różne potrzeby.

Aby wybrać odpowiedniego lektora, można zastosować filtry, które pozwalają na wybranie określonych parametrów, na przykład płci lektora czy jego rozpoznawalności.

Jak wygląda zamówienie nagrania w banku głosów?

Aby złożyć zamówienie na nagranie w banku głosów, konieczne jest wybranie właściwego lektora.

Po znalezieniu odpowiedniej osoby należy przesłać do banku głosów formularz zamówienia online. Podaje się w nim dane dotyczące zlecenia, w tym jego treść, uwagi do jego wykonania, przeznaczenie.

W kolejnym kroku bank głosów kontaktuje się z wybranym przez klienta lektorem. Lektor może przygotować zamówienie w studiu lub wtedy, gdy sam posiada odpowiedni sprzęt, może wykonać je samodzielnie. Nagranie jest też odpowiednio obrabiane i może być dodany do niego podkład czy efekty dźwiękowe zgodnie ze zleceniem.

Przygotowanie nagrania przez bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ trwa zwykle kilka dni roboczych. Można też otrzymać je znacznie szybciej wtedy, gdy zleci się usługę ekspresową.

W banku głosów można też zlecić dodatkowe usługi związane z przygotowaniem nagrania jak stworzenie podkładu muzycznego oraz efektów dźwiękowych.

Zobacz również