Co spakować na wakacje w Grecji?

Wiele osób nawet w zimowe miesiące decyduje się na wyjazd do cieplejszych krajów. Pogoda w Polsce pozostawia bowiem wiele do życzenia i niektórzy zwyczajnie chcą zaznać cieplejszego klimatu, podczas gdy w naszym kraju pada śnieg. Coraz chętniej wybieraną destynacją jest Grecja. O jakich rzeczach warto pamiętać, pakując się na wakacje w to miejsce? Podpowiadamy.

Co zabrać ze sobą podróżując samolotem do Grecji?

Pierwszą kwestią, jaką musimy ustalić, już na samym początku jest to, jakim środkiem lokomocji będziemy się przemieszczać. Jeśli będzie to samolot, będziemy musieli zadbać o kilka szczegółów. Przede wszystkim każda linia lotnicza ma swoje wymogi oraz określone wymiary bagaży. Z tego powodu, zanim zaczniemy się zastanawiać, co zabierzemy do Grecji, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, jak duża może być nasza walizka. Musimy wziąć także pod uwagę, że prawdopodobnie wrócimy z większą ilością rzeczy, jak chociażby pamiątkami, które również znajdą się w naszym bagażu.

Do samolotu nie można wnosić pojemników z płynami, które przekraczają 100 mililitrów, a także ostrych przedmiotów. Z pewnością w bagażu podręcznym powinna znaleźć się mała poduszka pod głowę, na wypadek, gdybyśmy chcieli uciąć sobie drzemkę na pokładzie. Do samej walizki dobrze jest także przyczepić zawieszkę z informacjami, które na wypadek zagubienia bagażu mogą okazać się bezcenne.

Zobacz także: Wakacje w Grecji – o czym trzeba pamiętać? | unless.pl

Jakie uniwersalne rzeczy warto zabrać do Grecji?

Dzięki ofertom na https://www.traveligo.pl/ możemy w szybkim czasie wykupić wakacje naszych marzeń. Jeśli do wyjazdu zostało nam kilka dni, warto wiedzieć, jakie rzeczy zawsze się nam przydadzą. Z pewnością będą to preparaty do ochrony przeciwsłonecznej. Grecja jest krajem, w którym niemal zawsze panuje doskonała pogoda, a przy okazji – silnie operuje słońce. Z tego powodu ochrona przeciwsłoneczna jest wręcz niezbędna. Krem z filtrem SPF50+ będzie odpowiednim wyborem.

Na wakacje w Grecji dobrze jest zabrać oddychające i przewiewne ubrania. Wysokie temperatury nie sprzyjają chodzeniu w długich spodniach czy bluzkach z rękawami. Lepiej jest zrezygnować, chociażby z czarnych elementów garderoby, które mogą przyciągać promienie słoneczne, a przez to sprawić, że temperatura będzie dla nas jeszcze bardziej uciążliwa.

Z kolei na wakacje na Zakynthos warto spakować wygodne buty. Wyspa ta kryje w sobie wiele pięknych tras, dlatego na czas zwiedzania dobrze dopasowane obuwie to wręcz podstawa. Najlepiej sprawdzą się bowiem sandały na grubszej podeszwie. Jeśli mowa o butach to z pewnością przydatne będą także te przeznaczone do wody. W Grecji jest bowiem wiele plaż kamienistych, w których mogą czaić się ostre jeżowce.

Zobacz również