Avenida Poznań wspiera profilaktykę nowotworów głowy i szyi

Avenida Poznań

W dniach 21 – 25 września odbywa się kolejna, już VIII. Edycja Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W tym roku wydarzenie realizowane jest pod hasłem  „Rak głowy i szyi nie czeka, zgłoś się do specjalisty”. Avenida Poznań, jako partner akcji, zaprasza na akcję informacyjną o nowotworach głowy i szyi wraz z możliwością zapisania się bezpłatne badania profilaktyczne.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi realizowane są w ramach kampanii „Zrozumieć Nowotwory Głowy i Szyi”. Na kampanię składają się m.in. bezpłatne badania i działania edukacyjne zwiększające świadomość społeczną na temat nowotworów głowy i szyi. Jednym z punktów bogatego programu Tygodnia jest akcja informacyjna, która prowadzona będzie w najbliższy czwartek, 24 września w Avenidzie Poznań.

Avenida Poznań po raz kolejny wspiera Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Jako partnerzy wydarzenia udostępniamy bezpłatnie naszą przestrzeń, w której zorganizowane zostanie stanowisko informacyjne. W tym miejscu Poznaniacy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat nowotworów głowy i szyi. Serdecznie zachęcam do  do odwiedzenia stoiska i zapisania się na bezpłatne badania profilaktyczne  – mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Nowotwory głowy i szyi stanowią siódmą co do częstości występowania grupę nowotworów złośliwych na świecie

W ostatnich latach coraz częściej raki te rozpoznaje się u osób młodych. Szacuje się, że w około 70 proc. przypadków przyczyną raka gardła środkowego jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Wirus odpowiada również za znaczącą część nowotworów jamy ustnej. U większości osób zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego rozwija się bez żadnych objawów. Zanim dojdzie do zakażenia, wirus może być nieaktywny przez długi czas – kilka albo nawet kilkanaście lat.

Akcja informacyjna na temat nowotworów głowy i szyi odbywać się będzie
w Avenidzie Poznań w czwartek 24 września w godzinach 10.00 – 20.00. W trakcie akcji będzie także możliwość zapisania się na bezpłatne badania profilaktyczne.

Zobacz również