Modne meble kuchenne. Co jest teraz na czasie?

meble do kuchni

Kuchnia to jedno z pomieszczeń dających dużą swobodę aranżacyjną. Podczas jej urządzania ograniczeniami są wyłącznie dostępny metraż oraz wyobraźnia inwestora. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się dużo ciekawych rozwiązań, umożliwiających umeblowanie kuchni zgodnie z najnowszymi trendami. Jakie meble są teraz w modzie? Na co warto zwrócić uwagę? O tym w dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Nowe trendy w aranżacji kuchni

Wśród wszystkich pomieszczeń w budynku kuchnia jest tym najbardziej praktycznym. To miejsce do pracy – przygotowywania posiłków czy zmywania naczyń. Choć każdy z nas spędza tam bardzo dużo czasu, to z pewnością nie jest to czas pożytkowany na odpoczynek. Z tego właśnie powodu kuchnia musi być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Niezwykle ważna jest też prosta forma i brak zbędnych elementów dekoracyjnych. Prostota i minimalizm nie oznaczają jednak nudy. Umiejętnie dobrane kolory mebli i blatów oraz ciekawe dodatki w postaci lśniących płytek na ścianach to cechy wyróżniające nowoczesne kuchnie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Eltop, oferującej meble na wymiar w Warszawie: Ostatnie lata to czas pracy zdalnej i przedłużającego się home office. Wiele osób musiało całkowicie zmienić swój dotychczasowy styl życia i dostosować się do nowej rzeczywistości. Odbiło się to również na wyposażeniu wnętrz. Ludzie zaczęli przywiązywać większą uwagę do wystroju domu, w tym kuchni. Zauważalnym trendem jest stosowanie mebli z materiałów naturalnych, ułatwiających utrzymanie czystości na stanowisku pracy. Architekci tworzący projekty współczesnych kuchni coraz chętniej sięgają nie tylko po drewno, ale i kamień, charakteryzujący się dużą odpornością mechaniczną. Blaty z granitu, marmuru czy konglomeratu kwarcowego to prawdziwy hit zarówno poprzedniego, jak i obecnego sezonu. Razem z szafkami z drewna orzechowego, bukowego czy jesionowego tworzą nowoczesne kombinacje wpisujące się w najnowszą modę.

Jak dopasować meble do aktualnych trendów architektonicznych?

W projektach nowoczesnych kuchni dominuje styl boho oraz rustykalny. Coraz popularniejszy jest także japandi, łączący w sobie zalety stylu japońskiego i skandynawskiego. Każdy z nich wyróżnia się innymi cechami charakterystycznymi, jednak tym, co je łączy jest zastosowanie wysokiej jakości mebli z naturalnych materiałów.

Blaty i szafki muszą idealnie ze sobą współgrać, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej barwy. Obecnie na czasie są przede wszystkim kolory drewna i ziemi. Niezmienną popularnością cieszą się też lekkie, pastelowe odcienie. Tworząc nowoczesne kuchnie na wymiar w Warszawie, można pozwolić sobie również na kolory inspirowane kamieniami szlachetnymi. Mowa tu m.in. o  szmaragdzie, antracycie oraz szafirze. Ciekawym pomysłem jest montaż dwukolorowych szafek, zestawiających ze sobą dwie przeciwstawne barwy. To rozwiązanie dla osób odważnych, niebojących się kontrastujących połączeń.

Zobacz również