Krem do twarzy na dzień — czym się kierować przy jego wyborze?

krem

Krem do twarzy na dzień to podstawowy kosmetyk stosowany codziennie przez każdą kobietę. Odpowiednio dobrany poprawi kondycję skóry, nawilży ją, zredukuje niedoskonałości i zaczerwienienia. Dlatego przy jego wyborze należy kierować się przede wszystkim potrzebami naszej cery. W jaki sposób dobrać idealny dla siebie produkt? Podpowiadamy.

Jak wybrać krem do twarzy na dzień?

Wybierając krem do twarzy na dzień, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby swojej skóry. Mogą one wynikać z wieku, nieprawidłowej pielęgnacji, chorób, a także czynników zewnętrznych. Należy pamiętać, że jej wymagania zmieniają się nie tylko z upływem czasu, ale także w zależności od pory roku, a nawet tego jak dużo podróżujemy samolotem.

Krem do twarzy na dzień a rodzaj skóry

Krem do twarzy na dzień warto dostosować do swojego rodzaju skóry. Wyróżnia się takie typy jak: normalna, sucha, wrażliwa, mieszana, tłusta, trądzikowa czy naczyniowa. Producenci na opakowaniu umieszczają informacje o tym, dla kogo dedykowany jest taki kosmetyk. Wówczas można się nimi zasugerować i w ten sposób wybrać swój krem na dzień.

Krem do twarzy na dzień a wiek

Kolejnym kryterium, które można wziąć pod uwagę, wybierając krem do twarzy na dzień, jest wiek. Zazwyczaj wyróżnia się produkty dla osób w wieku 25+ kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i łagodne przebarwienia. 35+ kiedy skóra staje się sucha i stopniowo traci swoją elastyczność i nawilżenie. 45+ kiedy potrzebna jest odnowa komórkowa oraz 55+ gdy występuje duża ilość zmarszczek, wiotkość skóry i niejednolity odcień.

Jakie składniki powinien zawierać krem na dzień?

Dobry kosmetyk niezależnie od typu skóry powinien stanowić idealną bazę pod makijaż i nie zostawiać na twarzy lepkiej warstwy. Dodatkowo niezwykle ważne jest by posiadał filtry UVA i UVB. Krem z filtrem 50 do twarzy to uniwersalny kosmetyk, który może być stosowany zarówno przez osoby starsze jak i młodsze niezależnie od typu skóry. Produkt z filtrami należy nakładać na twarz codziennie przez cały rok, bez względu na pogodę czy zachmurzenie.

Zobacz również