Czym jest emulsja lateksowa?

emulsja silikonowa

Produkty budowlane, które gwarantują szybsze zrealizowanie prac, są niezbędne, jeżeli cenimy sobie profesjonalizm i dobre zabezpieczenie powierzchni na wiele lat. Dobrze będzie się sprawdzać emulsja lateksowa, która jest wykorzystywana w przypadku bardzo wielu inwestycji budowlanych. Jest popularna wśród użytkowników indywidualnych, a także doświadczonych przedsiębiorców i rzemieślników.

Kiedy najlepiej wykorzystywać emulsję lateksową?

Na pewno wyroby tego typu powinniśmy stosować, jeżeli zależy nam na dodatkach stosowanych w mieszankach betonowych, które będą poprawiać jej właściwości. Od lat inwestorzy budowlani poszukiwali właśnie technologii, które by gwarantowały lepsze parametry betonu. Tymczasem właśnie emulsja lateksowa jest takim rozwiązaniem, które w połączeniu z betonem poprawia wytrzymałość mechaniczną. Poza tym wtedy beton odporny jest bardziej na działanie czynników atmosferycznych i ścieranie.

Te produkty stosuje się w bardzo różnych typach betonu. Emulsja może być zastosowana do betonu zwykłego, lekkiego albo ciężkiego, czy też wodoszczelnego. Będzie także dobrym rozwiązaniem w przypadku betonu architektonicznego. Niezwykle często jest wykorzystywana wtedy, gdy beton narażony jest na trudne warunki atmosferyczne lub właśnie duże obciążenia mechaniczne.

Kto powinien wybierać mieszanki betonowe?

Z uwagi na bardzo szczególne warunki stosowania takich wyrobów zawsze wcześniej powinny być realizowane bardzo szczegółowe konsultacje zwykle ze specjalistami. Nie bez powodu firmy budowlane wynajmują takich fachowców, którzy po prostu wiedzą wszystko na temat mieszanek betonowych. Dzięki nim lepiej jest wybrany plastyfikator do betonu w Krakowie lub też w innym mieście.

Dobrze jest także wcześniej przeanalizować bardzo szczegółowo budżet i ocenić, jak duża ilość takich produktów będzie potrzebna. Właściwy wybór i skomponowanie odpowiedniej mieszanki zagwarantuje w efekcie to, że powierzchnia betonowa będzie ostatecznie elastyczna i bardzo odporna no uszkodzenia.

Zobacz również