Co to są ebooki i dlaczego warto je czytać?

Zastanawiasz się, czy warto tradycyjne czytanie książek uzupełnić o bardziej nowoczesne ebooki? A może chcesz całkowicie zrezygnować z książek papierowych na korzyść ich elektronicznych odpowiedników? Tak naprawdę obie formy poznawania literatury są ciekawe i niosą ze sobą różne wartościowe doznania. Dowiedz się więcej o książkach elektronicznych i ich zaletach.

Ebooki różnią się od tradycyjnych drukowanych książek formą przekazu. Ich treść w obu przypadkach pozostaje taka sama. Książki elektroniczne nie zajmują wiele miejsca, bo mieszczą się w pamięci urządzeń, takich jak smartfon lub tablet. Co to są ebooki i jaką rolę spełniają we współczesnych czytelnictwie?

Co to są ebooki i jakie są ich zalety?

Ebook to wydanie książki, które jest dostępne w formie elektronicznej, w postaci pliku w różnych formatach, przez co bez problemu otworzysz je na swoim urządzeniu. Pliki z książkami są małe  i zajmują niewiele miejsca na dysku. Dane możesz otrzymać i zapisać na swoim nośniku po złożeniu zamówienia i opłaceniu go. Ta forma literatury ma swoje niezaprzeczalne zalety. Książka w postaci ebooka jest łatwo dostępna o każdej porze dnia i nocy.

Sprzęt elektroniczny, na którym jest odtwarzana – laptop, czytnik książek, smartfon albo tablet – jest lekki i nie zajmuje też zbyt wiele miejsca – możesz je mieć przy sobie niemal wszędzie. Ma to szczególne znaczenie, gdy chcesz go wziąć ze sobą w podróż albo wtedy, gdy bardzo lubisz książki, ale nie masz ochoty inwestować w obszerny regał lub biblioteczkę. W formie elektronicznej dostępnych jest mnóstwo tytułów z praktycznie każdego zakresu tematycznego i tylko od ciebie zależy, które z nich wybierzesz do czytania. Duży wybór produktów z kategorii ebook znajdziesz na stronie empik.com/ebooki.

Ebooki – książki, które możesz dopasować do siebie

Oprócz tego, że ebook bez trudu możesz czytać w domu, w pociągu, samolocie i w autobusie, a także zabrać ze sobą na łono natury, masz również możliwość dopasować wyświetlaną treść do swoich potrzeb. Potrzebujesz większej czcionki? Nie ma problemu. Format ebooka pozwala łatwo i szybko zmienić jej rozmiar, abyś mógł bez trudu odczytać treść opowieści, którą aktualnie poznajesz.

Jak odtworzyć ebook? Co będzie potrzebne?

Do odtworzenia używa się specjalnej aplikacji, np. Empik Go. Wtedy możesz czytać książki na swoim laptopie, smartfonie lub tablecie. Masz też dostęp do wielu tytułów literatury elektronicznej oraz wyszukiwania poszczególnych książek. To też stałe źródło informacji o aktualnie obowiązujących promocjach na objęte zniżką tytuły. Sposobem na czytanie ebooków jest także czytnik książek elektronicznych, który swoim wyglądem nieco przypomina tablet. Jego zaletą jest to, ze nie męczy on wzroku oraz ma bardzo wydajną baterię. Jest też praktyczny i kompaktowy – zmieści się do każdej torby, plecaka, a nawet kieszeni.

Które książki mają swoje elektroniczne wydania w formie ebooków?

Większość obecnie wydawanych książek ma od razu dwie formy: papierową oraz odpowiednik w wersji elektronicznej. Te drugie są od razu dostępne do kupienia. Wybór obowiązujących w danym czasie propozycji jest ogromny. Na stronach księgarni internetowych i w aplikacjach łatwo znajdziesz ogromne ilości tytułów książek z różnych gatunków literatury, również poradników, kryminałów, biografii itd.

Spróbuj przeczytać swoją pierwszą książkę w formie elektronicznej, a przekonasz się, że to nic trudnego. Być może przypadnie ci do gustu taki sposób na pochłanianie literatury przy jednoczesnej oszczędności czasu i miejsca.


Artykuł sponsorowany

Zobacz również