Amerykańskie samochody cieszą się ogromną popularnością wśród fanów motoryzacji. Od niedawna można bez większych problemów sprowadzić auto z Ameryki Północnej, stając się posiadaczem klasycznego samochodu amerykańskiego, auta sportowego lub terenowego, które nie jest dostępne na europejskim rynku. Które samochody są najczęściej sprowadzane z USA? Podpowiadamy.
Auta z USA – jak stać się posiadaczem amerykańskiego samochodu?
Import aut z USA zyskuje na popularności, co ma związek z atrakcyjnymi cenami samochodów zabytkowych, a także pojazdów, które od niedawna znajdują się w sprzedaży. Na amerykański rynek trafiają pojazdy wysokiej klasy, których standard wyposażenia, a także jakość podzespołów pozwalają na długie i bezawaryjne korzystanie z samochodu. Chcąc sprowadzić auto z USA, warto skorzystać z pomocy pośrednika, dzięki czemu unikniemy wielu problemów i uciążliwych formalności. Importem aut z USA i ich transportem do Polski zajmuje się m.in. firma JankesCar. Współpraca z doświadczonym pośrednikiem to nasza gwarancja bezpiecznej transakcji oraz bezproblemowego dostarczenia pojazdu pod wskazany adres.
Jakie samochody są najczęściej importowane z USA?
Z Ameryki do Polski trafiają przede wszystkim amerykańskie samochody używane. W przeciwieństwie do aut dostępnych na europejskim rynku, wiek aut sprowadzanych z USA najczęściej nie przekracza kilku lat. Okazje cenowe zachęcają do zakupu auta w Ameryce, co sprawiło, że na europejskich drogach coraz częściej widzimy sportowe auta z USA, perełki amerykańskiej motoryzacji, a także cieszące się obecnie bardzo dużą popularnością modele pick-up i samochody terenowe. W pierwszej piątce najczęściej importowanych aut z USA znajdują się popularne modele Forda, czyli Ford Mustang, Ford Escape i Ford Fusion, Chrysler Voyager, a także BMW serii 3. Klasyki z USA, które odbywają podróż do Polski to m.in.: Dodge Charger, Chevrolet Camaro oraz różne modele Cadillaka.
Zanim zdecydujemy się na zakup auta za Atlantykiem, warto sprawdzić pojazd, aby uniknąć poważnych problemów i straty pieniędzy. Pośrednicy mają dostęp do płatnych baz danych, dzięki czemu mogą szybko i dokładnie sprawdzić m.in. historię interesującego nas pojazdu.